IDEC 2017 | תכנית IDEC
51341
rtl,page,page-id-51341,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,qode-core-1.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,brick child-child-ver-1.0.0,brick-ver-1.8,vertical_menu_background_opacity, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

תכנית IDEC 2017

3/4

יום שני

7:00-7:30

פעילות בוקר

8:30 – 7:30

ארוחת בוקר

8:30 – 8:00

מועדון ארוחת הבוקר

8:30- 9:00 מפגש בוקר

12:00 – 9:00

מרחב פתוח

הרצאות וסדנאות

ארוע סיום

13:00 – 12:00

14:00 – 13:00

ארוחת צהריים

15:00 – 14:00

הסעות לתחנת הרכבת בינימינה/חדרה

2/4

יום ראשון

7:00-7:30

פעילות בוקר

8:30 – 7:30

ארוחת בוקר

8:30 – 8:00

מועדון ארוחת הבוקר

8:30- 9:00 מפגש בוקר

11:00 – 9:00
מפגש בין הממסד לאלטרנטיבה
בין החינוך הדמוקרטי לחינוך הציבורי – פנל שרי חינוך לשעבר

13:00 – 12:00

מרחב פתוח

14:00 – 13:00

ארוחת צהריים

16:00-19:00

מרחב פתוח

הרצאות וסדנאות

19:30 – 16:00

מחינוך דמוקרטי לחברה דמוקרטית
מגוון סדנאות מהארץ ומהעולם ומרחב פתוח העוסק בפתרונות מול אתגרים בתרבות דמוקרטית וחיים משותפים

20:30 – 19:30 ארוחת ערב

מסיבת ריקודים

1/4

יום שבת

7:00-7:30

פעילות בוקר

8:30 – 7:30

ארוחת בוקר

8:30 – 8:00

מועדון ארוחת הבוקר

8:30- 9:00 מפגש בוקר

09:00-12:00

מרחב פתוח

הרצאות וסדנאות

13:00 – 12:00

מרחב פתוח

14:00 – 13:00

ארוחת צהריים

17:00 – 14:00

מרחב פתוח

הרצאות וסדנאות

18:00 – 17:00

מרחב פתוח

19:00 – 18:00

מרחב פתוח

הרצאות וסדנאות

20:00 – 19:00 ארוחת ערב

24:00 – 21:00

המשך דמרוקרטי

31/3

יום שישי

13:30 – 9:00

כנס איידק בבית הספר הדמוקרטי בחדרה

14:00 – 13:00

ארוחת צהריים

16:00 – 14:00

התכנסות הרשמה, התארגנות באוהלים ובחדרים

פתיחה:

יעקב הכט, מיכל גלבוע-אטר, יותם טרון

על IDEC והחינוך הדמוקרטי היום ומחר

סאמר עתמנה

הכרות עם הקמפוס ועם העשייה החינוכית – חברתית

פרופ’ סוגטה מיטרה

School in the cloud

19:00 – 18:00

לאס לפוניאמי
HundrED

20:15- 19:15 ארוחת ערב

24:00 – 20:30

קבלת שבת שירה בציבור

30/3

יום חמישי

15:00 – 9:00

פתיחת כנס איידק בבית הספר הדמוקרטי בחדרה

16:00 – 15:00

מעבר לפארק האקולוגי

21:00 – 16:00

כנס חדרה ליזמות חינוכית

דוכנים של יזמים חינוכיים מכל העולם + האקתון חינוכי בהובלת פורפ’ סוגאטה מיטרה, שי פירון ויעקב הכט

24:00 – 21:00

לילה לבן והופעות מוזיקה בבית הספר הדמוקרטי בחדרה

סיורים

28/3 – 29/3

רמת גן 28/3

סיור ברמת גן

סקרנות, יוזמה, מימוש עצמי והשתייכות – בעקבות מודל הגן הזה הוא אני

שרון 29/3

סיור בשרון

מקום החינוך ביצירת עתיד טוב יותר

ת"א - יפו 29/3

סיור לתל אביב-יפו

רב תרבותיות, מגוון ויזמות קהילתית וחברתית

ירושלים 29/3

סיור לירושלים

 “ערבים יהודים ומה שביניהם”

צפון 28-9/3

סיור לצפון – אזלו הכרטיסים

בין אדם לעצמו, בין אדם לחברו ובין שיטות חינוך חדשניות ומגוונות

31/3 – שישי

16:00

אודיטוריום

פתיחה:

יעקב הכט, מיכל גלבוע-אטר, יותם טרון

על IDEC והחינוך הדמוקרטי היום ומחר

16:30

אודיטוריום

סאמר עתמנה

הכרות עם הקמפוס ועם העשייה החינוכית – חברתית

17:00

אודיטוריום

פרופ’ סוגטה מיטרה

School in the cloud

18:00

 אודיטוריום

לאס לפוניאמי – פינלנד

HundrED

100 יוזמות חינוכיות פורצות דרך בעולם

20:15- 19:15 ארוחת ערב

20:30

קבלת שבת – בית הספר הדמוקרטי “שבילים”

שרים ונהנים – בואו ליהנות מקסם השירה בהרמוניה משותפת

1/4 – שבת

7:00-7:30

פעילות בוקר

ריצת בוקר, יוגה, טאי צ’י ,צ’י קונג….

7:00

הילה לרנאו

סיור צפרות

8:30 – 7:30

ארוחת בוקר

8:30 – 8:00

מועדון ארוחת הבוקר

שיחות מוזמנות לארוחות השונות

8:30-9:00

מפגש בוקר

שיחה עם כלל המשתתפים – תיאור היום שלפנינו + הודעות למשתתפים

22:00 – 10:00

דמרוקרטי

יום להקות דמוקרטיות מהארץ ומהעולם

לאורך היום

09:00

מרחב פתוח הרצאות וסדנאות

מרחב חוץ 2

 
מרחב חוץ 1

 

ד”ר בועז שחם

סיור בנושא החי מתחת לאבן ושאר חיות קטנות

חדר 7

 

מסלול פיתוח

איך להוביל ולקדם יוזמות חינוכיות פורצות דרך

חדר 6

 

מסלול פיתוח

איך מקימים בית ספר דמוקרטי

חדר 5

 
חדר 4

 
חדר 3

 

גליה נדיאלקובה, בולגריה

אקספלורטוריום: כשחקר ויצירתיות נפגשים

אולם 2

 
אולם 1

 

10:00

מרחב פתוח הרצאות וסדנאות

מרחב חוץ 2

יונתן זיו

ג’אגלינג אקולוגי

מרחב חוץ 1

חדר 7

חדר 6

מריוס טרוצקובסקי, פולין

כלים להקמת והפעלת בית ספר אלטרנטיבי

חדר 5

ענת שפירא לביא

תפקיד ההורים במערכת החינוך ובבית הספר הדמוקרטי

חדר 4

חדר 3

אולם 2

שי בן עטר

5 כסאות: אינטואציה, חשיבה לוגית והרגלי למידה

אולם 1

יעקב הכט

שינוי הפרדיגמה: מפירמידה לרשת

11:00

מרחב פתוח הרצאות וסדנאות

מרחב חוץ 2

יעקב הכט

מעגל שיחה על הדשא

מרחב חוץ 1

חדר 7

דרור זמרי, ביה”ס הדמוקרטי בחדרה

“נראות” ו”דיאלוג” בביה”ס הדמוקרטי בחדרה

חדר 6

ולריו נרווז פולו, פרו

בית הספר הדמוקרטי של הואמאצ’וקו בפרו

חדר 5

לחן ויילר

המתח שבין חופש לביטחון

חדר 4

מגי בלגובה

להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי

חדר 3

יאנה נכט

חשיבה מחוץ לקופסה SIT – “על חשיבה יצירתית ודגים (?!)… “

אולם 2

אולם 1

12:00

מרחב פתוח

הרצאות של אנשי חינוך מכל העולם

מרחב חוץ 2

מרחב חוץ 1

שרים ונהנים

ורנה תלמד מספר שירים יפים וקלים ללמידה, וכן ריקודים מתרבויות שונות

חדר 7

חדר 6

חדר 5

איתי קן תור, בית הספר הדמוקרטי שבילים

יזמות קולנוע במערכות חינוך – דיאלוג דרך קולנוע תוך התמקדות בקבוצות בקונפליקט

חדר 4

חדר 3

אולם 2

אולם 1

ג’רי מינץ, ארה”ב

הקמת בתי ספר אלטרנטיביים

14:00 – 13:00

ארוחת צהריים

14:00

מרחב פתוח הרצאות וסדנאות

מרחב חוץ 2

מרחב חוץ 1

חדר 7

חדר 6

מריוס טרוצקובסקי, פולין

“חינוך מחובר”

חדר 5

חדר 4

חדר 3

אולם 2

אולם 1

פרופ’ סוגטה מיטרה

סדנת sole

15:00

מרחב פתוח הרצאות וסדנאות

מרחב חוץ 2

מרחב חוץ 1

חדר 7

חדר 6

ג’רי מינץ, ארה”ב

ההיסטוריה של החינוך האלטרנטיבי

חדר 5

שרה סטיבנס צור

חינוך מוסיקלי בבית ספר דמוקרטי

חדר 4

הילה לרנאו ואנסטסיה שמואל

חינוך דמוקרטי בלתי פורמלי אחה”צ

אולם 2

אולם 1

פרופ’ סוגטה מיטרה

סדנת sole

16:00

מרחב פתוח הרצאות וסדנאות

מרחב חוץ 2

“איך מקימים בית ספר דמוקרטי”

מעגל שיחה על הדשא

מרחב חוץ 1

חדר 7

לימור שלום

חינוך מהלב – קריאת להתעוררות

חדר 6

יפעת גל-שפייזמן

הפוטנציאל של חצרות בתי הספר

חדר 5

תאודור וויסגל’, ארה”ב

חוקי רוברט לילדים ולילדים גדולים

איך מקבלים החלטות באופן דמוקרטי

חדר 4

ציפי מרחיים

“התאוריה הבלתי מודעת” של יאנוש קורצ’אק

חדר 3

ורד בנדיקט

סדנת משחוק

אולם 2

אולם 1

אולגה לאונטיאבה, מוסקבה

מרכז “בית-ספר כפארק”

17:00

מרחב פתוח

מרחב חוץ 2

מרחב חוץ 1

חדר 7

חדר 6

יאנה נכט

פיתוח יזמות חינוכית
“סטארט אפ ניישן בחינוך- טרנד או הזדמנות?”

חדר 5

יאבור גאנשב’ בולגריה

הורים מובילים שינוי – רשת הורים ארצית

חדר 4

קגקי אסקורה, יפן

החוק החדש של החינוך הדמוקרטי ביפן

חדר 3

אולם 2

ססיליה בראדלי, אוסטרליה


אוולין פרינס, הולנד


איקו פוג’ימצו ומואה צימרברג, ארה”ב


דדה – חינוך דמוקרטי למחנכים דמוקרטיים – קבוצה בהתהוות

אולם 1

חוויאר ברונצ’לו, ספרד

איך מיישמים חינוך דמוקרטי במסגרות של חינוך בלתי פורמלי?

18:00

מרחב פתוח הרצאות וסדנאות

מרחב חוץ 2

מרחב חוץ 1

חדר 7

מסלול פיתוח

איך להוביל ולקדם יוזמות חינוכיות פורצות דרך

חדר 6

מסלול פיתוח

איך מקימים בית ספר דמוקרטי

חדר 5

הנרי רדהד, אנגליה

סאמרהיל, בית ספר שהוא אגדה

חדר 4

פרופ’ סוגטה מיטרה

מעגל שיח

חדר 3

פיליפ גרייר, ברזיל

בואו נשחק במהפכת החינוך – איך מנהלים קמפיין חברתי

אולם 2

אולם 1

20:00 – 19:00 ארוחת ערב

24:00 – 21:00

פעילות ערב – בית הספר הדמוקרטי חדרה

2/4 – ראשון

7:00-7:30

פעילות בוקר

ריצת בוקר, יוגה, טאי צ’י ,צ’י קונג….

8:30 – 7:30

ארוחת בוקר

8:30 – 8:00

מועדון ארוחת הבוקר

שיחות מוזמנות לארוחות השונות

8:30-9:00

מפגש בוקר

שיחה עם כלל המשתתפים – תיאור היום שלפנינו + הודעות למשתתפים

09:00

מרחב פתוח הרצאות וסדנאות

מרחב חוץ 2

דינה ליאור

“משחק חוזר לסביבה עוזר”

מרחב חוץ 1

חדר 7

חדר 6

חדר 4

פיה ינזן, גרמניה

למידה על ידי עזיבת אזור הנוחות

חדר 3

ססיליה בראדלי, אוסטרליה


אוולין פרינס, הולנד


איקו פוג’ימצו ומואה צימרברג, ארה”ב


דדה – חינוך דמוקרטי למחנכים דמוקרטיים – קבוצה בהתהוות

אולם 2

אולם 1

פרופסור יולי תמיר, שרת החינוך לשעבר


איל רם, סמנכ”ל משרד החינוך לעובדי הוראה


המפגש בין החינוך הדמוקרטי והחינוך הציבורי –

רב שיח בהשתתפות בכירים ממשרד החינוך בהווה ובעבר

10:00

מרחב פתוח הרצאות וסדנאות

מרחב חוץ 2

דינה ליאור

“משחק חוזר לסביבה עוזר”

מרחב חוץ 1

חדר 7

חדר 6

חדר 5

אבשלום קומיסר, מנהל בית הספר הדמוקרטי חדרה

עבודת הועדות בבית הספר כמקור הלמידה המשמעותית

חדר 4

לאה בכר-צליק, מנהלת שותפה בבית החינוך הדמוקרטי-קהילתי “גבעול” בגבעת אולגה, חדרה

חינוך דמוקרטי בגיל הרך: מעגל שיתוף בהובלת גנני שקנאי וגבעול.

חדר 3

אולם 2

הת’ר יאנג, טאיוואן

בית ספר נוסע

אולם 1

פרופסור יולי תמיר, שרת החינוך לשעבר


איל רם, סמנכ”ל משרד החינוך לעובדי הוראה


המפגש בין החינוך הדמוקרטי והחינוך הציבורי –

רב שיח בהשתתפות בכירים ממשרד החינוך בהווה ובעבר

11:00

מרחב פתוח הרצאות וסדנאות

מרחב חוץ 2

דינה ליאור

“משחק חוזר לסביבה עוזר”

מרחב חוץ 1

חדר 7

שרון שמעוני, לימור בסון וחגית עגור הלוי

תכנית אמיצים – מתרגמים רעיונות למעשים

חדר 6

חדר 5

חוויאר ברונצ’לו, ספרד

SOLE Spain Association

איך מיישמים חינוך דמוקרטי במסגרות של חינוך בלתי פורמלי?

חדר 4

חדר 3

דרור בר יוסף, אסף גון, עופרי לבל-וגנר

“להוריד את הערכים לקרקע”- מודל עבודה ייחודי בגני ילדים

אולם 1

ד”ר ליאור צורף

חינוך בעידן חכמת המונים

12:00

מרחב פתוח

הרצאות של אנשי חינוך מכל העולם

מרחב חוץ 2

דינה ליאור

“משחק חוזר לסביבה עוזר”

מרחב חוץ 1

חדר 7

חדר 6

חדר 5

מרקו קוסקינן, פינלנד

למידה וירטואלית לכולם – מבתי הספר הפרטיים ועד ה”שיכונים”

חדר 4

נעמה גולדברג

“בדרכך” – סדנת הכרות על חשיבות הנחיית מעגל לנערות ברוח החינוך הדמוקרטי

חדר 3

אנה איריס גוזמן-טורס, פורטו ריקו

כוחו של החיבור האנושי

אולם 2

הנרי רדהד, אנגליה

בית הספר סאמרהיל

אולם 1

קגקי אסקורה, יפן

כיצד ניתן לממש את עקרונות החיים בניהול עצמי – מניסיוננו עם בוגרים

14:00 – 13:00

ארוחת צהריים

14:00

מרחב פתוח הרצאות וסדנאות

מרחב חוץ 2

דינה ליאור

“משחק חוזר לסביבה עוזר”

מרחב חוץ 1

חדר 7

איריס זוהר-מרמור

שיח גננות בחינוך הדמוקרטי

חדר 6

יונתן זיו

עיצוב סביבות למידה

חדר 5

תפוס

חדר 4

רן כהן אהרונוב ושרה וילנר

גני הילדים כמנוף לתהליך קהילתי – גאנה כמקרה בוחן

חדר 3

אסנת אבידן

“יוגה נשית

אולם 2

רינת לוי

ריו אביירטו

אולם 1

פרופ’ סוגטה מיטרה

“לומדים לבד”

15:00

מרחב פתוח הרצאות וסדנאות

מרחב חוץ 2

מרחב חוץ 1

חדר 7

נועה שפי ורן כהן אהרונוב

שינוי במדיניות הציבורית המתניעה שינוי בגני הילדים

חדר 6

רות גורן

קמפיין נגד בחינות הבגרות

חדר 5

תומר גקלר

מודל משילות משתפת

חדר 4

עידו ברגר, תאילנד

גינה אורגנית ותכנית לימוד ירוקה

בעקבות פילוסופיית “כלכלת ההסתפקות”

חדר 3

שירה כחלון

סדנת משחק לילדים +הכנת משחקים

אולם 1

פרופ’ סוגטה מיטרה

מעגל שיח

16:00

פתיחה:

מחינוך דמוקרטי לחברה משותפת

התכנסות + הצעת דילמות למרחב פתוח + הרשמה למרחב פתוח או לסדנאות

16:30

תרבות דמוקרטית בונה חברה משותפת

מיכל ויותם

17:00

מרחב פתוח

חדר 9

 

סאפי מנסור, עמותת יד ביד

חינוך דמוקרטי בבתי ספר דו-לשוניים ורב-תרבותיים

חדר 7

 

ד”ר דפנה גרנית וגבריאלה אקרמן, המכון לחינוך דמוקרטי

איך עושים דמוקרטיה בקהילה מגוונת בהכשרת המורים בדרום?

חדר 6

 

מעיין צ’יפרוט, אפרת בן צבי ומיכל גלייזר- חסון, המכון לחינוך דמוקרט

מנהיגות חינוכית בראייה רב תרבותית בישראל

חדר 5

 

מיכל ליבני, עמותת “מרחבים”

מדברים בשפה הוגנת- מושגים ממודל מרחבים, לקידום חיים בחברה רב גונית”

חדר 4

 

קרלוס מורנו רומר

כיצד יכול החינוך הדמוקרטי לתמוך בחינוך לצדק חברתי במישור הגלוקלי

חדר 3

 

ד”ר דוד וינדהולץ

סדנא – מפגש של שני נרטיבים

אולם 1

 

מנחי ערי חינוך

מעבדת חדשנות

18:30

מרחב פתוח הרצאות וסדנאות

חדר 9

 
חדר 7

 
חדר 6

 
חדר 5

 
חדר 4

 
חדר 3

 
אולם 1

 

ד”ר דני נווה, ישראל

“ילדות, חינוך ולמידה
בקרב חברות של ציידים ולקטים”

20:30 – 19:30 ארוחת ערב

מסיבת ריקודים

3/4 – שני

7:00-7:30

פעילות בוקר

ריצת בוקר, יוגה, טאי צ’י ,צ’י קונג….

8:30 – 7:30

ארוחת בוקר

8:30 – 8:00

מועדון ארוחת הבוקר

שיחות מוזמנות לארוחות השונות

8:30-9:00

מפגש בוקר

שיחה עם כלל המשתתפים – תיאור היום שלפנינו + הודעות למשתתפים

9:00

ריו אביירטו בדשא המרכזי

10:00

מרחב פתוח הרצאות וסדנאות

מרחב חוץ 2

מרחב חוץ 1

חדר 7

חדר 6

משכית הודסמן

על הבישול החינוכי טיפולי

חדר 4

מנחי ערי חינוך

מעבדת חדשנות

חדר 3

הלנה זינגר, ברזיל

“לכבוש את בתי הספר” – תנועת התנגדות של תלמידים בברזיל

אולם 2

פרלמנט IDEC

11:00

מרחב פתוח הרצאות וסדנאות

מרחב חוץ 2

מרחב חוץ 1

חדר 7

חדר 6

חדר 5

חדר 4

חדר 3

אולם 2

פרלמנט IDEC

אולם 1

12:00

ארוע סיום

מעגל סיום כנס על הדשא המרכזי

14:00 – 13:00

ארוחת צהריים